O firmie

O FIRMIE

ALPINE PRO jest marką odzieży outdoorowej, która powstała w Czechach w 1994 roku i cieszy się na tamtejszym rynku wysoką rozpoznawalnością i uznaniem ze względu na design i jakość. Jej założycielami było dwóch przyjaciół z uczelni, zapalonych sportowców – Vaclav Hrbek i Vladislav Fedos. Pierwsza kolekcja została zaprezentowana na rynku czeskim w 1996 roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów.

Na czeskim rynku spółka Alpine Pro as., jest wiodącym producentem w dziedzinie odzieży sportowej i outdoorowej, akcesoriów i obuwia. Jest to obecnie marka z największą siecią autoryzowanych sklepów i dealerów franczyzowych w Republice Czeskiej. Firma dostarcza również towary do największych sieci handlowych sprzedających odzież i akcesoria sportowe, takich jak Sportisimo i Globus.

W 2000 roku ALPINE PRO weszła również na rynek słowacki, później rozszerzyła działalność na Polskę, a w 2018 roku otworzyła pierwsze dwa sklepy w Bukareszcie, stolicy Rumunii. ALPINE PRO jest obecna aktualnie w 20 krajach.

W Polsce ALPINE PRO  jest dostępna w sieci sklepów własnych, zlokalizowanych we wiodących centrach handlowych, jak i w sklepach agencyjnych.

Kolekcje odzieży i akcesoriów są przygotowywane i projektowane przez zespół projektantów w Pradze, tam też dwa razy do roku odbywają się prezentacje tych kolekcji. Oprócz Republiki Czeskiej, produkty ALPINE PRO  są produkowane u zewnętrznych dostawców w Chinach, Bangladeszu i innych krajach. Nadzór nad jakością produkcji za granicą zapewnia zespół ponad 30 pracowników ALPINE PRO, którzy nadzorują jakość, standardy produkcji i przestrzeganie zasad etycznych (fair-trade) u wszystkich zewnętrznych dostawców.

 

Partnerzy i Sponsoring

 

ALPINE PRO od dłuższego czasu współpracuje z najlepszymi sportowcami w Czechach. Testuje i opracowuje z nimi nowe materiały, w celu dostarczenia na rynek funkcjonalnych produktów o najlepszej jakości.

ALPINE PRO od 2009 roku jest sponsorem i partnerem Czeskiego Komitetu Olimpijskiego i dostarczyła kolekcje olimpijskie na wszystkie kolejne olimpiady letnie i zimowe, poczynając od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver w 2010. ALPINE PRO  stała się pierwszą czeską firmą, która zaprojektowała i wyprodukowała odzież dla czeskich olimpijczyków. Pierwsza kolekcja od razu zwróciła na siebie uwagę. Abstrakcyjny, przyciągający wzrok motyw został nagrodzony w Vancouver jako Najlepsza Kolekcja Olimpijska (wg. The Huffington Post). Sami sportowcy, a wśród nich łyżwiarz figurowy Tomáš Verner, narciarka biegowa Kateřina Neumannová czy wioślarz Ondřej Synek, byli zaangażowani w projektowanie odzieży olimpijskiej, której cechą jest unikalny materiał pozyskiwany z drzewa kawowego lub bambusa. Po raz pierwszy w historii kibice mogli również kupić produkty z kolekcji olimpijskiej. Innym sukcesem było zaprojektowanie kolekcji omimpijskien na Igrzyska w Soczi, której motywem była twórczość Alfonsa Muchy. Inspiracją dla projektu kolekcji olimpijskiej do Soczi była pierwsza czechosłowacka sygnatura zaprojektowana w 1918 roku przez Alfonsa Muchę. Centralnym motywem były liście lipy, która jest czeskim drzewem narodowym. Po raz pierwszy w historii fani mieli okazję nabyć wersję kolekcji olimpijskiej dla dzieci. Oryginalność ubrań w Soczi stylowo podkreśliła zdobywczyni złotego medalu Eva Samková i jej fanki, które po triumfie nosiły kurtkę ze złotą podszewką na lewą stronę.

Na światowych zawodach markę ALPINE PRO reprezentują i.n.: Czeska Drużyna Olimpijska i Paraolimpijska (od 2009 roku), Czeski Związek Biathlonu (od 2008 roku), Czeskie Stowarzyszenie Kajakowe (od 2016 roku), Czeskie Stowarzyszenie Judo (od 2016 roku), Sekcja Kombinacji Norweskiej Czeskiego Związku Narciarskiego (od 2018 roku).

 

Ośrodki narciarskie

 

ALPINE PRO jest ważnym partnerem nowoczesnych ośrodków narciarskich w Całej Republice Czeskiej i na Słowacji. Umowy o współpracy i sponsoringu podpisane zostały m.in. z ośrodkami narciarskimi Klínovec w Rudawach, Skiaréna Jizerky, Paseky nad Jizerou w Karkonoszach, Przełęcz Cervenhorska w Jesionikach i słowacki ośrodki zimowe Donovaly i Bachledka.

 

ALPINE PRO współpracuje również z operatorami ścieżek i w koronach drzew w Lipnie i Karkonoszach. Ubieramy personel, który obsługuje szlaki i dostarczamy kolekcję odzieży ALPINE PRO  do lokalnych sklepów, aby odwiedzający szlaki mogli kupić pamiątki lub wyposażyć się w brakującą odzież w przypadku nagłej zmiany pogody.

 

RunTour to jeden z największych i najpopularniejszych biegów przełajowych dla rodzin z dziećmi. ALPINE PRO współpracuje z organizatorami od 2018 roku. Produkuje specjalne funkcjonalne koszulki na wyścigi RUN TOUR, które są unikalne dla każdego miasta z własnym nadrukiem. W odzież ALPINE RPO są ubrani również organizatorzy i obsługa bW Polsce ALPINE PRO jest dobrze rozpoznawaną marką wśród miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Do coraz większej rzeszy klientów docieramy za pośrednictwem naszej pokaźnej już sieci sprzedaży. ALPINE PRO w Polsce to kilkanaście sklepów własnych w dużych miastach oraz kilkadziesiąt partnerów na terenie całego kraju. Uzupełnieniem stacjonarnej sieci detalicznej jest sprzedaż internetowa.

 

 

 

 

W Polsce ALPINE PRO jest dobrze rozpoznawaną marką wśród miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Do coraz większej rzeszy klientów docieramy za pośrednictwem naszej pokaźnej już sieci sprzedaży. ALPINE PRO w Polsce to kilkanaście sklepów własnych w dużych miastach oraz kilkadziesiąt partnerów na terenie całego kraju. Uzupełnieniem stacjonarnej sieci detalicznej jest sprzedaż internetowa.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium